تبلیغات
مازندرانی(نکایی) ریکا

مازندرانی(نکایی) ریکا
مازندران قطعه ای از بهشت روی زمین 
صفحات جانبی

معالجه با آب لیمو

 

آخرین چاپ لاروس مدیكال و لاروس كاسترونومیك دارای مطالب علمی و جالبی درباره لیمو می باشد كه به عنوان مقدمه ذكر می شود.

 

در اغلب ممالك لیموهای خوبی بدست می آید كه مورد پسند همه است . در ایران علاوه برلیموهای بزرگ لیموهای كوچكی به دست می آید كه مخصوص این كشور است و به نام لیمو شیرازی معروف است از انواع لیمو بهترین نوع آن مربوط به گل اول است كه درماههای مهر و آبان به دست می آید و بعد لیموهای گل دوم كه متعلق ب ماههای اسفند و فروردین است پر آب وخوش طعم ومعطر است . سی درصد وزن هر لیمو آب آن است و این آب را تجزیه كرده اند شش تا هشت درصد آن اسید سیتریك و بقیه آن ویتامینهای ب و آ و ث بوده است . یك ماده اصلی تلخ بنام لیمونین از هسته های لیمو روغن مایع استخراج كرده اند كه در طب مصرف دارد آبلیمو خنك كننده ، ضد عفونی كننده و قابض است و برای پاك كردن وسالم نمودن خون و سلولهای یاخته های بدن وسلسله اعصاب و دستگاه مغزما معالجه با لیمو تنها روش معالجه با غذا است كه در اثر مطالعات جدید درباره ویتامینها و تاثیر غذا در تندرستی به دست آمده است . اثر فرماندهی لیمو در جبهه های جنگ حدیدترین و آخرین اكتشافات درباره خواص طبی لیمو در اثر تجاربی بدست آمده كه آن تجارت حاص جنگ دوم جهانی است كه هزاران بار صحت آن به ثبوت رسیده است . درمیدانهای جنگ جهت تقویت جسمی سربازان به آنها آبلیموو تدادند كه از هر جهت بدن آنهارا درمقابل امراض مثل طاعون ، اسكوربوت ، بری بری، گربپ ، تب زرد حفظ كند .

 

حتی ییمارانی را با داروهای شیمیایی كه برمبتنای سولفامیدها و پرامیدون و حتی پنی سیلین بود تحت معالجه قرار دادند تا بالاخره برای شفای آنها به معالجه با لیوم شروع كردند ، با رواج آب مركبات و میوه ها مخصوصا لیمو در جبهه های جنگ آمار نشان می دهد كه تلفات مرگ و میر در اثر امراض جنگ دوم چهانی نسبت به جنگ اول بسیار كم شده است و بیش از شصت درصد تقلیل یافته است و این نتایج درخشان در اثر فرماندهی جدید و جوان لیمو در جبهه های جنگ بوده ، چون بیش از هر میوه دیگر ی تمام ویتامینهای رادیو اكیتو را در خود فشرده است و اگر این میوه  را با فراست و هوشیاری مصرف كنند برای افراد بیمار و سالم آثار حقیقی شگفت انگیز و تجدید كننده حیات را در بر خواهد داشت . شاید بسیاری از اشخاص وقتی صحبت از لیمو می شود و یا شكل آنرا می بینند از ترس میلرزند خیال می كنند ترشی لیمو ضعف قلب انها می شود و حال آنكه این تصورات آنها مبنی ب اشتباه است و به كمك لیمو میلیونها فرد آدمی شفا یافته و معالجه شده اند.

 

طریقه معالجه با لیمو بسیار آسان است و در دسترس همه می باشد و آن این است كه صبح ناشتا باید آب یك تا پنج لیمو  را گرفته و قبل از غذای ظهر و یا قبل از خواب شب آنرا مصرف كرد و اگر كسی چنین كرد انواع تب را می برد ، انواع سرفه و تنگی نفس را خاموش می نماید و نبض را كامل می نماید .

 

حال برای اینكه بدانید كدام امراض را معالجه می نمایند به شرح زیر است .

 

روماتیسم ، درد كمر ، روم كلیه ، سیاتیك، دیابت را از بین می برد ، تصلب شرایین و نارسایی میترال را شفا می دهد ، سرما خوردگی و زكام ،  برونشیت ، درد گلو ، دملها و انواع زخمها و جراحات و عفونتها، تبخال ، تیفوئید ، سرخك ، مخملك ، آبله ، كم خونی ، سنگ كیسه صفرا و زیادی صفرا ‌، ترس و نگرانی ، عصبانیت ، امراض كبدی ، سرطان خون ، خستگی ، درد كلیه و ورم كلیه ، یرقان ، تقویت جدار معده و روده ها ، خون ریزی از بینی را قطع می كند، رفع پوست سر و از طاسی آن جلوگیری می كند ، تقویت دستگاه هاضمه ، رفع جوش زیر و روی پوست ، تعریق بدن ، آرامش اعصاب ، ترشی زیاد معده ، درد گوش ، سینه پهلو ، آب مروارید ، و از فلج جلوگیری می كند .

 

تمام امراض بالا را شفا می بخشد به شرط اینكه از آب لیمو نترسید . معالجه با لیمو بی اندازه مهم است و ما این نتیجه را در اثر خواص شفا بخش لیمو بدست آورده ایم .

 

 

لیمو خون بدن ما را پاك می كند و خون را پاك در بدن ما می تواند عفونت های خونی و پوستی و جوشهای جلدی كه در صورت و بدن به اسم كك و مك پیدا می شود از بین می برد .

 

اغلب اشخاص كك و مك را یك امر ساده و طبیعی می دانند و خیال می كنند كه كك و مك در اثر قدرت خون آنها پیدا می شود و حال آنكه در حقیقت این عارضه در اثر ناخوشی مایع خون پیدا شده و نشانه این است كه كبد حامل سمومی است .

 

وقتی ما آبلیمو را به اندازه ای كه برای بدن ما لازم است مصرف نكنیم بزودی خواهیم دید كه جوشهای ریزی در نقاط مختلف بدن و حتی در صورت ما پیدا شده اند كه دارای چرك و خون می باشد این جوشهای چركی و خونی در بدن ما علامت روشنی بر ضعف خون ما است .

 

بعضی مواقع لثه دندانهای ما خونریزی دارد و در ریشه دندانها چرك پیدا می شود یا گلوی خود لوزتین داریم و با ترشی معده ما زیاد است با وجودیكه غذاهای مناسبی مصرف می كنیم ولی به اندازه كافی آب لیمو در خون ما نمی باشد . افراط در غذاهایی كه مواد نشاسته ای دارد مثل سیب زمینی ، ماكارونی ، برنج ، آرد های سفید شیرینی باعث پیدایش ترشی معده و جوش در صورت می شود همانطوری كه تبهای معده و روده در اثر افراط در مصرف شیرینی های چرب بوجود می آید . آب لیمو حتی اگر به مقدار كم مصرف شود باعث خنثی كردن و از بین بردن تمام این عوارض ناشی از فساد و كثافت خون می شود و كبد را كه حامل سمومی است پاك و تصفیه می كند چون كبد به آبلیمو احتیاج دارد و ما هرچه بیشتر آب لیمو مصرف كنیم بیشتر عمل كبد را به حال عادی و طبیعی در خواهیم آورد تا به اندازه كافی كیسه صفرا نیز بكار افتاده و صفرا ترشح كند .

 

غذاهاییكه مبنای آن براساس سبزیها و میوه هاست مثل كاهو ، سبزیهای ریشه دار ، گوجه فرنگی و غیر آن بدن ما را در حالی نگه می دارد كه سلامتی و تندرستی كامل نصیب آن می گردد به همین جهت است كه لیمو برای اشخاص صفراوی بسیار لازم و مفید است . طب جدید همانطور كه خواهید دید سولفامیدها و پنی سیلین و مواد مشابه آنها در گذشته مصرف می شدند روز به روز با شكست مواجه میشود و تنها نظریه ای كه تا امروز ثابت مانده و روی پا ایستاده است نظریه معالجه با ویتامینها است و لیمو دارای مقدار زیادی ویتامین های ث و ب می باشد .

 

در كشورهای متحده آمریكای شمالی آب میوه ها را دربارها و هتلها دسترس مردم می گذارند مخصوصا آب گوجه فرنگی ، آبلیمو ، پرتقال ، آب توت ، آب آناناس ، آب نارنگی ، هویج ، آب انگور تازه ، و غیر آنها به فراوانی و ارزانی و همه از آن استفاده می كنند ( در كشور ما هم بحمدالله بهترین میوه فراوان است و لیكن افسوس كه گران بوده و عموم مردم نمی توانند استفاده كنند ) .

 

پس از آنكه ویتامینها بوسیله فونك كشف شد اولین ویتامین مخصوص را در لیمو كشف كرد كه موسوم به ویتامین ث یا ویتامین لیمو شد و امروز پزشكان امریكایی این ویتامین مخصوص را برای معالجه امراض بسیاری به كار میبرند ، زیرا ویتامین ث لیمود دارای خواص شفا بخش فراوانی است .

 

اسیدهایی كه در خون ما هستند در اثر غذاهای گوشتی و نشاسته ای و نان سفید پیدا می شود و میوه ها و سبزیها چنین اسیدهای را خنثی كرده و از بین می برد
.: Weblog Themes By Iran Skin :.

درباره وبلاگ

مهدی درخشانی منصورکوهی - ساکن شهرستان نکا - استان مازندران
آرشیو مطالب
آمار سایت
بازدیدهای امروز : نفر
بازدیدهای دیروز : نفر
كل بازدیدها : نفر
بازدید این ماه : نفر
بازدید ماه قبل : نفر
تعداد نویسندگان : عدد
كل مطالب : عدد
آخرین بروز رسانی :

امارگیر حرفه ای سایت