تبلیغات
مازندرانی(نکایی) ریکا

مازندرانی(نکایی) ریکا
مازندران قطعه ای از بهشت روی زمین 
صفحات جانبی
چند راهنمایی برای بنزین زدن


من نمی‌دانم بنزین در مملکت شما لیتری چند است، امّا اینجا درکالیفرنیا ما برای هر لیتر یک دلار می‌پردازیم. امّا رشتهء کاری منمدّت 31 سال در زمینهء نفت و بنزین است، بنابراین ترفندهایی وجوددارد که بتوانیم از هر لیتر بنزینی که می‌خریم حدّاکثر استفاده رابکنیم.

در اینجا در خطّ لولهء کایندر مورگان که من در سان خوزهء کالیفرنیاکار می‌کنم، در 24 ساعت از طریق خطّ لوله چهار میلیون گالن تحویلمی‌دهیم. یک روز گازوئیل، روز بعد بنزین هواپیما و انواع بنزینمعمولی. ما 34 مخزن در اینجا داریم که گنجایش آنها روی هم رفته 16.800.00 گالن است.

فقط صبح زود که حرارت زمین هنوز در پایین‌ترین حدّ قرار دارد بنزین بزنید. به خاطر داشته باشید که در تمامپمپ‌بنزین‌ها مخزن سوخت در زیر زمین قراردارد. هرچه زمین سردتر باشد، بنزین غلیظ‌تر و متراکم‌تر است. وقتیهوا گرم می‌شود، بنزین منبسط می‌گردد. بنابراین، خرید بنزین در بعداز ظهر و حتّی شب که هنوز هوا کاملاً سرد نشده و بر بنزین اثرنگذاشته، سبب می‌شود که یک لیتر شما واقعاً یک لیتر نباشد. در صنعتنفت، گرانش معیّن و حرارت بنزین، گازوئیل و سوخت هواپیما، اتانول وسایر محصولات نفتی نقشی مهم ایفا می‌کند.

هر درجه حرارت که افزایش یابد منفعت زیادی نصیب این صنعت می‌کند. امّا جایگاه‎های سوخت دارای دستگاه جبران حرارت در پمپ‌هایشاننیستند.
وقتی مشغول بنزین زدن هستید، دستگیره را تا آخر فشار ندهید. اگرنگاه کنید می‎بینید دارای سه درجه است: کُند، متوسّط و تند. درحالت کُند میزان تبخیر را که در اثر پمپ شدن بنزین حاصل می‌شود بهحدّاقلّ می‌رسانید. همهء شیلنگ‌ها دارای محلّ بازگشت بخار هستند. اگر سریع بنزین بزنید، مایع دیگری که وارد مخزن بنزین شما شده بخارمی‌شود. این بخار مکیده شده وارد مخزن زیرزمینی می‌شود به طوری کهوقتی شما بنزین می‌زنید، در واقع به آن میزان که دستگاه نشان می‌‎دهدبنزین نزده‌اید.

یکی از مهم‌ترین نکات برای بنزین زدن ایناست که وقتی باک اتومبیل نصفه است بنزین بزنید. دلیل آن این است که،هرچه بنزین بیشتری داخل باک باشد، هوای کمتری فضای خالی آن رااشغال می‎کند. بنزین به مراتب سریع‌تر ازآنچه که تصوّر می‎کنید تبخیر می‌شود. مخازن ذخیرهء بنزین دارای سقف داخلی شناور هستند. این سقف به عنواننقطهء صفر بین بنزین و جوّ عمل می‌کند تا تبخیر را به حدّاقلبرساند. برخلاف جایگاه‌های بنزین، اینجا که من کار می‎کنم، هرتانکری که ما بارگیری می‎کنیم دارای دستگاه جبران حرارت است تا هرگالن عملاً به میزان یک گالن باشد.

نکتهء دیگری که باید یادآوری کنم این است که اگر تانکر بنزین درحال تخلیه به مخزن بنزین باشد و شما هم در جایگاه سوخت باشید، درآن موقع بنزین‌ نزنید. به احتمال زیاد بنزینی که تخلیه می‌شود سببمی‌گردد که بنزین داخل مخزن به هم بخورد و آنچه از آشغال و آلودگیکه معمولاً ته‌نشین می‌شود، بالا بیاید و قسمتی از آن نصیب اتومبیلشما شود.

.: Weblog Themes By Iran Skin :.

درباره وبلاگ

مهدی درخشانی منصورکوهی - ساکن شهرستان نکا - استان مازندران
آرشیو مطالب
آمار سایت
بازدیدهای امروز : نفر
بازدیدهای دیروز : نفر
كل بازدیدها : نفر
بازدید این ماه : نفر
بازدید ماه قبل : نفر
تعداد نویسندگان : عدد
كل مطالب : عدد
آخرین بروز رسانی :

امارگیر حرفه ای سایت